Przepychanie rur

Po pewnym czasie eksploatacji konieczne staje się dokładne i solidne przepchanie rur w kanalizacji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej, czego najczęściej podejmują się właśnie domownicy. Jednakże zdecydowanie odradzamy Państwu samodzielne udrażnianie systemu kanalizacyjnego, gdyż w większości przypadków nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, a jedynie stanowi kłopot podczas późniejszego czyszczenia przez profesjonalną firmę.

Wybierając nasze usługi, możemy zaoferować Państwu dwie najskuteczniejsze metody, których zastosowanie uzależnione jest od rodzaju kanalizacji. W przypadku rur zewnętrznych, łączących najczęściej budynek z szambem albo ulicą oraz przykanalików czy instalacji deszczowych, wykorzystywane jest technika hydrodynamiczna. Wówczas za pomocą specjalistycznego pojazdu wraz z pompą ciśnieniową i wężem z odpowiedniej wielkości głowicą oraz dyszami, można przystąpić do udrażniania rur zewnętrznych. Nacisk wody przyjmuje około 150-200 barów, dzięki czemu w optymalnie szybkim czasie usuwane są wszelkie zanieczyszczenia wynikające z osadzenia się tłuszczów innych substancji. Co więcej, rodzaj głowicy również ma znaczenie, ponieważ poszczególne z nich są w stanie pozbyć się nawet starszych i trwalszych skamieniałości znajdujących się w środku rur. Metoda ciśnieniowa pozwala na prędkie, bezinwazyjne i przyjazne dla środowiska przepchanie rur.

Drugim sposobem na udrożnienie kanalizacji wewnętrznej jest metoda mechaniczna, która opiera się na wykorzystaniu specjalnej sprężyny elektrycznej. Przede wszystkim chodzi o zapchanie rur w zlewozmywakach, łazienkach czy innych pionach lub poziomach kanalizacyjnych. Ten standardowy sposób polega na uruchomieniu nowoczesnych maszyn wraz ze sprężynami o czyszczących końcówkach. Obie te części dobieramy pod konkretną średnicę rury oraz typ zatoru, aby czyszczenie przebiegło prawidłowo i sprawnie. Nasi fachowcy starannie dopasowują elementy wymienne według szczególnych wytycznych, czego efekt można zaobserwować już po pierwszych użyciu. Dodatkowo zabezpieczamy swój sprzęt, by w żadnym razie nie uszkodzić mebli, ścian czy podłogi i nie sprawić klientowi kolejnego problemu. W rezultacie sprężyna może precyzyjnie przepchać i udrożnić rury ze wszystkich powstałych w trakcie użytkowania brudów i odpadków, a jednocześnie gwarantujemy bezpieczne wykonanie usługi, ze względu na innowacyjne wyposażenie oraz wieloletnie doświadczenie. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda przepychania rur przynosi długotrwały efekt, gdzie mogą Państwo nadal spokojnie korzystać ze wszystkich udogodnień domowych.